Hakkımızda

Hayatın ilk 6 yılının öneminin farkındayız

Uygar Çocuk Anaokulları olarak 1999’dan beri çocuklarımızın mutluluğunu amaçlarıyoruz. Kendilerine güvenen, hayal kurmayı bilen, hayatta amaçları zor olsa bile, karşılarına çıkan zorluklarla başedebilecek gücü kendinde bulan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Hayatın ilk 6 yılının öneminin farkındayız. Bu dönemde, aileden sonra en önemli görevin okula düştüğünün de farkındayız.

 

Hayatta mutluluk ve başarının yüksek zekadan değil, duygusal zekadan geçtiğinin farkındayız. Kendi duygularının farkında olmayan bir kişinin kendinden kopuk olduğunu, bunun acısını içten içe çektiğini biliyoruz. İstiyoruz ki, bizim çocuklarımız her türlü duygunun farkına varsınlar, hem kendilerinin hem de empati kurarak başkalarının… Ve bu duygulardan utanmasınlar. Hissettiği duygudan utanmak, kişiyi kendine yabancılaştırır. Mutluluğu, kızgınlığı, sevgiyi yaşayan ve bu duygularını olumlu olarak ifade edebilen çocuklar yetiştiriyoruz. Amacımız, bir sorunla karşılaştıklarında enerjilerini ve zamanlarını şikayet etmeye değil çözüm üretmek için kullanmaları. Tam da bu yüzden, bizler çözüm üretmek yerine, “bu durumda ne yapmayı düşünüyorsun?” diyerek  sorumluluğu onların almalarını sağlıyoruz.

Kadın-erkek eşitliğine inanıyoruz. Kulede oturup kendisini kurtaracak prensi bekleyen değil içindeki kahramanın farkında olan kız çocukları, cesur görünmek için duygularını gizleyen değil, özgürce ağlayabilen, yemek yapmaktan gocunmayan erkek çocukları yetiştirmek istiyoruz.

1999'dan Günümüze

Başarı kavramını sorguluyoruz.

Bize göre başarı, çocuklarımızın kendilerine dayatılanı değil hayallerindeki hayatı yaşayabilmeleridir. İstiyoruz ki, bizim çocuklarımız, diledikleri o hayatı yaratabilecek gücün içlerinde olduğunun farkına varsınlar.
23
Yıllık Deneyim
+ 100
Aktivite
+ 2000
Öğrenci
Hakkımızda

Ezbere değil doğal olandan yanayız.

Ne söyleyeceklerini dikte etmek yerine, kendilerinin karar vermesini istiyoruz.

Çevre bilinci yüksek insanlar yetiştirmek istiyoruz. Doğadan korkmak yerine onun sunduğu güzelliklerin farkına varsın, doyasıya yaşasınlar ki, büyüdüklerinde bu güzellikleri korusunlar.

Din, dil, ırk ayırt etmeksizin insanı sevsinler istiyoruz. Başkalarını sevmek, başkalarına saygı duymak ve değer vermek içinse kişinin önce kendisini sevmesinin, kendisine saygı duymasının ve değer vermesinin gerektiğinin farkındayız. İşte bu yüzden, yapabildikleriyle, yapamadıklarıyla kendini olduğu gibi kabul eden, kendileriyle barışık, özsaygısının ve özdeğerinin farkında olan mutlu bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Uygar Anaokulları olarak bizim işimiz “çocuk” deyip geçmek değil. Fikirleri, istekleri ve duygularıyla bir birey olarak onlara saygı duymak. En büyük değerimiz, onları sevdiğimizi, onlara değer verdiğimizi ve yapabilecekleri konusunda onlara güvendiğimizi çocuklarımıza gösterebilmek. Geleceğimizin onlara bağlı olduğunu biliyoruz ve saygı, sevgi, aydınlık dolu bir gelecek istiyoruz.

Hakkımızda

İdari Kadromuz

Sevgi Temizer

Kurucu / Eğitimci

Aytül Özyanık

Kurucu Temsilcisi

Melike Koç

Okul Psikoloğu / Müdür

Bültenimize abone olun ve bizi takip edin

E-mail bültenimize abone olun